Kúpiť bandáže a ortézy – e-shop

Sprievodca výberom
bandáží a ortéz


Bandáže a ortézy  >  Nové trendy v odbore Bandáže a ortézy

Nové trendy v odbore Bandáže a ortézy

Spevnenie pri bolestiach kĺbov a svalov, pri rehabilitácii, po zranení, na podporu pohyblivosti, na prekrvenie tela a ako ochrana proti zraneniu – to je najčastejšie využitie bandáží a ortéz.

Tieto moderné pomôcky predstavujú časovo úsporný druh ošetrenia a dokážu predísť zdravotným problémom a dlhšej imobilizácii. S rozšírením nových druhov športov sa uplatňujú aj nové trendy medzi bandážami a ortézami. Zameriavajú sa na:

  • praktické a jednoduché nasadenie
  • využitie inovatívnych materiálov
  • dokonalé padnutie každej pomôcky
  • hygienu (pôsobenie proti pachu a baktériám)
  • priaznivý pomer ceny / doby používania

Múdre firmy vychádzajú aj zo skúseností užívateľov bandáží a ortéz. Vďaka neustálym výskumom má napríklad univerzálna kolenná bandáž Thuasne anatomický tvar s otvorom (prispôsobiteľný tvaru vášho kolená a pohybu) a ľahko sa nasúva cez nohu. Na zmiernenie bolesti po zranení, vykĺbení či pomliaždení prispieva aj termálna izolácia. Tú zabezpečuje kvalitný pružný neoprén, z ktorého je bandáž vyrobená. S fixáciou kolena je potom každá športová aktivita ľahšia.
 

Zdieľajte článokOdporúčame bandáže a ortézy


Ďalšie novinky

Ako vám pomôže ortéza na rameno?

S bolesťou ramena sa môžete stretnúť pri hraní volejbalu, tenisu, squashu aj pri ďalších športoch. Medzi najčastejšie problémy spojené s ramenom patrí vykĺbenie alebo zápal.

Ako vám môže pomôcť magnetická bandáž kolena

Bandáže a ortézy kolena spevňujú kĺby športovcov i bežných užívateľov. Používajú sa ako prevencia, po zranení, pri športe zaťažujúcom kolená či pri ochoreniach kĺbov. Významné miesto si medzi nimi vydobyli magnetické bandáže.

Veľký prehľad ortéz

Každý športovec ocení ortézy na spevnenie kĺbov a svalov - ako prevenciu úrazov aj pri rekonvalescencii. Dômyselne navrhnuté ortézy dnes kúpite doslova na všetko: na koleno, členok, zápästie, rameno či lakeť.

Ako používať tejpovacie pásky

Priedušné elastické tejpovacie pásky, ktoré neprepúšťajú vodu, ochraňujú športovcov i bežných užívateľov pred každodenným preťažovaním  a stuhnutím svalov. Odstraňujú bolesť a sú aj prevenciou a liečbou úrazov.

všetky novinky