Kúpiť bandáže a ortézy – e-shop

Sprievodca výberom
bandáží a ortéz


Bandáže a ortézy  >  Ako vybrať bandáže a ortézy?

Ako vybrať bandáže a ortézy?

Vyberajte podľa aktuálnych potrieb a podľa športu, ktorý prevádzkujete.

  • ak namáhate ruky (tenis) voľte bandáže zápästia a lakťa
  • pre behanie a pri záťaži nôh ortézy na kolená a členky
  • vhodnú ochranu vám tiež odporučí lekár v prípade rekonvalescencie po zraneníá

Samozrejmosťou je vybrať bandáž, ktorú naozaj potrebujete. Či už podľa zdravotného stavu, alebo podľa typu športu a namáhanej časti tela.

Bandáže pre namáhané ruky

Ak používate pri športovaní hlavne ruky, kúpte si bandáž alebo ortézu zápästia, alebo lakťového kĺbu. Druhé menované sa často používajú pri tzv tenisovom lakti.

Vyhľadávané sú kolenné bandáže a ortézy

Veľmi zaťažovaným je tiež kolenný kĺb. Kolenné bandáže používajú basketbalisti, futbalisti, ale aj vzpierači, alebo atléti. Často tiež slúžia pri rekonvalescencii po zranení, ktoré býva u kolien pomerne časté.

Medzi používané bandáže dolných končatín patria tiež bandáže členku, ktorý je tiež zaťažovaným kĺbom pri mnohých športoch.

Ako vybrať kvalitnú bandáž?

Dôležitý je predovšetkým materiál a funkčnosť. Bandáž musí byť z pružného materiálu, dokonale obopínajúceho namáhanú, alebo liečenú časť tela. Používajú sa neoprénové elastické materiály, upínanie na suché zipsy.

Vyberte si bandáže v internetovom obchode

Zdieľajte článok


Odporúčame bandáže a ortézy


Novinky

Ako vám pomôže ortéza na rameno?

S bolesťou ramena sa môžete stretnúť pri hraní volejbalu, tenisu, squashu aj pri ďalších športoch. Medzi najčastejšie problémy spojené s ramenom patrí vykĺbenie alebo zápal.

Ako vám môže pomôcť magnetická bandáž kolena

Bandáže a ortézy kolena spevňujú kĺby športovcov i bežných užívateľov. Používajú sa ako prevencia, po zranení, pri športe zaťažujúcom kolená či pri ochoreniach kĺbov. Významné miesto si medzi nimi vydobyli magnetické bandáže.

Veľký prehľad ortéz

Každý športovec ocení ortézy na spevnenie kĺbov a svalov - ako prevenciu úrazov aj pri rekonvalescencii. Dômyselne navrhnuté ortézy dnes kúpite doslova na všetko: na koleno, členok, zápästie, rameno či lakeť.

Ako používať tejpovacie pásky

Priedušné elastické tejpovacie pásky, ktoré neprepúšťajú vodu, ochraňujú športovcov i bežných užívateľov pred každodenným preťažovaním  a stuhnutím svalov. Odstraňujú bolesť a sú aj prevenciou a liečbou úrazov.

všetky novinky