Kúpiť bandáže a ortézy – e-shop

Sprievodca výberom
bandáží a ortéz


Bandáže a ortézy  >  Typy bandáží a ortéz

Typy bandáží a ortéz

Ako používať bandáže a ortézy, aby ste docielili požadovaného efektu?

  • musíte používať vhodnú bandáž, alebo ortézu
  • používajte ju na namáhané kĺby a svaly
  • určite ich používajte po zranení na rekonvalescenciu

Používajte len kvalitné bandáže

Dôležitý je predovšetkým materiál a funkčnosť. Bandáž musí byť z pružného materiálu, aby dokonale obopínala namáhanú, alebo liečenú časť tela. Používajú sa neoprénové elastické materiály, upínanie na suché zipsy.

Bandáž vždy pevne pripnite na postihnuté miesto, ak je kĺb pohyblivý, tak by ste mali s bandážou hýbať ako zvyčajne. Nemala by vám brániť v pohybe. Neuťahujte ju ale príliš, aby ste nebránili voľnému prietoku krvi.

Novinkou sú magnetické bandáže

Využite liečebnú silu magnetov a bambuso-uhlíkových vlákien. Tie vyžarujú infračervené lúče a podporujú tak krvný obeh.

Vyberte si bandáže a ortézy v internetovom obchode

Zdieľajte článok


Odporúčame bandáže a ortézy


Novinky

Ako vám pomôže ortéza na rameno?

S bolesťou ramena sa môžete stretnúť pri hraní volejbalu, tenisu, squashu aj pri ďalších športoch. Medzi najčastejšie problémy spojené s ramenom patrí vykĺbenie alebo zápal.

Ako vám môže pomôcť magnetická bandáž kolena

Bandáže a ortézy kolena spevňujú kĺby športovcov i bežných užívateľov. Používajú sa ako prevencia, po zranení, pri športe zaťažujúcom kolená či pri ochoreniach kĺbov. Významné miesto si medzi nimi vydobyli magnetické bandáže.

Veľký prehľad ortéz

Každý športovec ocení ortézy na spevnenie kĺbov a svalov - ako prevenciu úrazov aj pri rekonvalescencii. Dômyselne navrhnuté ortézy dnes kúpite doslova na všetko: na koleno, členok, zápästie, rameno či lakeť.

Ako používať tejpovacie pásky

Priedušné elastické tejpovacie pásky, ktoré neprepúšťajú vodu, ochraňujú športovcov i bežných užívateľov pred každodenným preťažovaním  a stuhnutím svalov. Odstraňujú bolesť a sú aj prevenciou a liečbou úrazov.

všetky novinky