Kúpiť bandáže a ortézy – e-shop

Sprievodca výberom
bandáží a ortéz


Bandáže a ortézy  >  Spevnite bedrovú chrbticu a zbavte sa bolestí

Spevnite bedrovú chrbticu a zbavte sa bolestí

Bolí vás často chrbát? A uvažovali ste už o bedrovom páse? Podľa skúseností užívateľov naozaj pomáha.

Magnetický bedrový pás dokáže zmierniť aj odstrániť bolesti chrbta, ktoré sú spôsobené nadmerným namáhaním, zlým sedením, prípadne nedostatkom pohybu. A to je dnes bohužiaľ problém veľkej časti populácie.

Takto si pás upevníte, a môžete s ním vykonávať bežné každodenné činnosti:

Nič nenahradí cvičenie

K tomu vám dáme tipy na 3 účinné cviky proti bolesti chrbta, ktoré možno vykonávať v sede na kancelárskej stoličke, čím ušetríte veľa času:

1. Nakláňajte hlavu s výdychom doľava, s nádychom do stredu, potom rovnako tak doprava. Zopakujte niekoľkokrát a pridajte pohyby hlavy s výdychom k hrudníku, s nádychom do záklonu.

2. Bez toho aby ste sa opierali, s nádychom vzpažte a s výdychom pripažte. Vo vzpažení môžete ešte robiť úklony s výdychom do strán, s nádychom sa vystrite. Takto ľahko precvičíte celý chrbát i ruky a podporíte krvný obeh.

3. Dajte ruky na stehná, vyhrbte chrbát a s výdychom pritiahnite bradu k hrudníku. S nádychom sa vystrite a mierne zakloňte, s pohľadom hore. Tento zjednodušený "mačací chrbát" opakujte niekoľkokrát, ale viac ako na početnosť sa zamerajte na dôkladné prevedenie.

Zdieľajte článokOdporúčame bandáže a ortézy


Ďalšie novinky

Ako vám pomôže ortéza na rameno?

S bolesťou ramena sa môžete stretnúť pri hraní volejbalu, tenisu, squashu aj pri ďalších športoch. Medzi najčastejšie problémy spojené s ramenom patrí vykĺbenie alebo zápal.

Ako vám môže pomôcť magnetická bandáž kolena

Bandáže a ortézy kolena spevňujú kĺby športovcov i bežných užívateľov. Používajú sa ako prevencia, po zranení, pri športe zaťažujúcom kolená či pri ochoreniach kĺbov. Významné miesto si medzi nimi vydobyli magnetické bandáže.

Veľký prehľad ortéz

Každý športovec ocení ortézy na spevnenie kĺbov a svalov - ako prevenciu úrazov aj pri rekonvalescencii. Dômyselne navrhnuté ortézy dnes kúpite doslova na všetko: na koleno, členok, zápästie, rameno či lakeť.

Ako používať tejpovacie pásky

Priedušné elastické tejpovacie pásky, ktoré neprepúšťajú vodu, ochraňujú športovcov i bežných užívateľov pred každodenným preťažovaním  a stuhnutím svalov. Odstraňujú bolesť a sú aj prevenciou a liečbou úrazov.

všetky novinky