Kúpiť bandáže a ortézy – e-shop

Sprievodca výberom
bandáží a ortéz


Bandáže a ortézy  >  Bandáž na koleno

Bandáž na koleno

Bandáže a ortézy majú široké uplatnenie pri fixácii kĺbov a väzov. Zmierňujú bolesti po zraneniach, pomliaždení a urýchľujú regeneráciu organizmu.

Kým ortézy sú pevnejšie a vystužené, pružný materiál bandážou umožňuje väčšiu pohyblivosť. Medzi užívateľmi je najobľúbenejší magnetická bandáž na koleno z bambusu-uhlíkového vlákna s germániom (do 30 €). Táto pomôcka koleno počas športovania uvoľní a infračervené lúče, ktoré vyžaruje, v ňom zároveň rozprúdi krv. Že skutočne pomáha a je praktická, potvrdzujú ohlasy užívateľov:

"Môžem zase vykonávať športovej činnosti po operácii menisku na pravom kolene."

"Jednoduché upnutie, bandáž na kolene bezchybne drží. Má kvalitné a veľké suché zipsy."

Máte problémy s kolenom? Dostupné a efektívne riešenie predstavuje bandáž

Žiadaná je tiež univerzálna kolenná bandáž z neoprénu (do 6 €), ktorá sa po nasunutí cez nohu prispôsobí tvaru kolena. Zohnať sa dá v 5 veľkostiach podľa obvodu nohy cez koleno. S použitím tejto bandáže je bolesť po zranení, vykĺbenie alebo pomliaždenín hneď menšie a môžete sa vrátiť k aktivitám, ktoré by vás inak ohrozovali. Bandáž na koleno je aj výborná prevencia úrazov alebo zápalov. 

Zdieľajte článokOdporúčame bandáže a ortézy


Ďalšie novinky

Ako vám pomôže ortéza na rameno?

S bolesťou ramena sa môžete stretnúť pri hraní volejbalu, tenisu, squashu aj pri ďalších športoch. Medzi najčastejšie problémy spojené s ramenom patrí vykĺbenie alebo zápal.

Ako vám môže pomôcť magnetická bandáž kolena

Bandáže a ortézy kolena spevňujú kĺby športovcov i bežných užívateľov. Používajú sa ako prevencia, po zranení, pri športe zaťažujúcom kolená či pri ochoreniach kĺbov. Významné miesto si medzi nimi vydobyli magnetické bandáže.

Veľký prehľad ortéz

Každý športovec ocení ortézy na spevnenie kĺbov a svalov - ako prevenciu úrazov aj pri rekonvalescencii. Dômyselne navrhnuté ortézy dnes kúpite doslova na všetko: na koleno, členok, zápästie, rameno či lakeť.

Ako používať tejpovacie pásky

Priedušné elastické tejpovacie pásky, ktoré neprepúšťajú vodu, ochraňujú športovcov i bežných užívateľov pred každodenným preťažovaním  a stuhnutím svalov. Odstraňujú bolesť a sú aj prevenciou a liečbou úrazov.

všetky novinky